Przedszkole niepubliczne Mini Akademia powstało 1.09.2014 roku w Mroczy przy ulicy Nakielskiej 5.

W poniedziałek 25 sierpnia o godzinie 11:00 nastąpiło oficjalne otwarcie Naszego Przedszkola. W otwarciu uczestniczyły dzieci zapisane do naszej placówki. Symbolicznego otwarcia przecinania wstęgi dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Leszek Klesiński, wraz z księdzem Dziekanem Wojciechem Cierniakiem, właścicielką Barbara Szurik, oraz pierwsze zapisane dziecko. Pan Burmistrz wręczył Pani Dyrektor oprawiony dokument – Zaświadczenie o wpisie do ewidencji placówek niepublicznych. Ksiądz Dziekan dokonał poświecenia przedszkola i placu zabaw. Nasze pociechy mogły skorzystać z atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy na tą okazje – wesołego miasteczka, a dla rodziców dzieci i gości zaproszonych przygotowano w ramach poczęstunku kawę i słodki poczęstunek.

Przedszkole funkcjonuje z nową ustawą o systemie oświaty i rozporządzenie MEN w sprawie prowadzenia placówek niepublicznych. Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Dyrektorem i właścicielem przedszkola jest Barbara Szurik. Zostało ono wyposażone w nowoczesne meble, ciekawe zabawki, pomoce dydaktyczne dla nauczycieli.  Wszystkie meble jak i zabawki posiadają atesty unijne. Nasze przedszkole jako jedyne zostało zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami unijnymi. Plac zabaw założony jest przez profesjonalne firmy gwarantujące bezpieczeństwo dzieciom . Teren placu pokryty jest trawą oraz piaskiem. Znajduje się on przy przedszkolu. Przedszkole jest monitorowane. Każda sala posiada domofony, które umożliwiają kontakt rodziców lub opiekunów z wychowawcami poszczególnych grup. Dzieci objęte są ubezpieczeniem przez cały rok. Przedszkole oferuje bardzo dużo ciekawych zajęć, wycieczek i imprez okolicznościowych, spotkań z ciekawymi ludźmi. Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:30 do 16:30. Wszyscy zatrudnieni nauczyciele posiadają wyższe wykształcenie pedagogiczne. Przedszkole ma własnego nauczyciela logopedę i oligofrenopedagogika.

.