^Powrót na góre
  
  
  

Kids Email Couple

21 września dzieci z Przedszkola Niepublicznego Mini Akademia w Mroczy obchodziły swoje święto – Dzień Przedszkolaka

 

Maluchy z grupy „Krasnoludki” odwiedził Minionek, który pochował w sali koperty z zadaniami do wykonania. Krasnale, z okazji Dnia Przedszkolaka, ubrane na żółto, spędzały czas na zabawie z chustą animacyjną, tworzyły minionkowe rodziny dopasowując obrazki, bawiły się reagując na akcent w muzyce oraz karmiły Minionka, ćwicząc jednocześnie rzucanie do celu. Maluchy nauczyły się również minionkowego tańca oraz brały udział w pysznej, galaretowej uczcie. Każde z dzieci otrzymało medal i słodki upominek.

 

Biedronki swoje święto celebrowały ubrane na niebiesko, bawiąc się razem z bohaterem bajki "Gdzie jest Nemo?". Rybka towarzyszyła dzieciom podczas wszystkich zabaw tanecznych i dydaktycznych. Dzieci ćwiczyły pamięć grając w morskie "memory", doskonaliły utrzymywanie równowagi przechodząc przez most nad "rzeką", trenowały spostrzegawczość wzrokową szukając Nemo, który wciąż chował się w różne miejsca. Sił do zabaw dostarczył nam słodki poczęstunek, a gdy jednak poczuliśmy się zmęczeni, nadszedł czas na relaks przy bajce o naszym nowym przyjacielu Nemo.

 

Myślą przewodnią podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka w grupie „Smerfów” byli mieszkańcy kosmosu, czyli Ufoludki. Tego dnia dominował w tej grupie kolor zielony. Dzieci przyszły pięknie ubrane w różne odcienie zieleni. Poprzez muzykę i ruch Panie wprowadziły starszaki w tajemniczy świat kosmosu. Były piosenki o kosmitach, ufoludkach, tworzenie ich podobizn na balonach oraz za pomocą farb, tańce, pląsy, przechodzenie pod liną, zabawy w planety, układanie potworkowych puzzli i malowanie buziek. Na zakończenie zabaw dzieci skosztowały jedzenia ufoludków, a więc zielonych przysmaków: zielone winogrona, żelki, chrupki, a nawet bąbelkowe napoje. Dzieci otrzymały opaski, ordery i wyszły z uśmiechniętymi buziami.

 

galeria zdjęć

 
Znalezione obrazy dla zapytania stage clipart
Przedszkolaki z Przedszkola Niepublicznego „Mini Akademia” w Mroczy podziwiały 31 maja niezwykłą interpretację wierszy, którą zaprezentowali ich rodzice. Był to pierwszy prezent z okazji „Dnia Dziecka”.

Przedszkolaki ze wszystkich grup obejrzały i wysłuchały wierszy z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. W przedstawieniu można było obejrzeć brawurowe role: lenia, zakochanej żaby i ogórka, hipopotama, kwoki, kłamczuchy, żurawia i czapli. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje.

Podczas występu z widowni co chwilę dobiegały okrzyki: To moja Mama! Tato, jestem tutaj! Przedszkolaki były zachwycone i w podziękowaniu za tak piękny występ nagrodziły ich głośnymi brawami.

Niespodziankę przygotowali chętni rodzice dzieci z wszystkich grup, których do wspólnego występu zachęciły Panie Ewelina i Marta.

W teatrzyku wystąpili: Agnieszka Kliszewska, Janina Biskupiak, Kamila Król, Magdalena Kobylarz, Anna Niemczyk, Kamila Świacka, Iza Jagodzińska, Marta Biniakowska, Władysław Chyrchel, Michał Mazur.

 

 

Galeria zdjęć

Znalezione obrazy dla zapytania bouquet clipart
W piątek, 26 maja, z okazji wspaniałego święta jakim jest Dzień Mamy oraz zbliżającego się Dnia Taty, dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mini Akademia” w Mroczy z pomocą swoich pań, zorganizowały niecodzienne występy dla swoich rodziców.

Przedsięwzięcie było duże. Każda z grup przygotowała spotkanie według innego, dostosowanego do możliwości dzieci scenariusza. Najmłodsze przedszkolaki złożyły rodzicom życzenia i podziękowały za trud włożony w wychowanie, wesoło zatańczyły i zaśpiewały. Dwie grupy zaprezentowały bajki, były to: "Królewna Śnieżka" oraz "Śpiąca Królewna".

Dzieci odgrywały swe role przy odpowiednio dobranej muzyce. Bohaterowie prezentowali również układy taneczne nawiązujące do atmosfery danego aktu. Dodatkowym atutem były stroje, w których występowali mali aktorzy. Wszystkie dostosowane do danej postaci.

Spotkanie uwieńczone było słodkim poczęstunkiem. Rodzice wraz ze swymi pociechami mogli spędzić kilka chwil przy kawie oraz ciasteczku. Nie był to jednak koniec. Moc atrakcji i wspaniałą zabawę zapewnił zaproszony animator, który skutecznie zachęcił małych i dużych do aktywności: tańców integracyjnych, konkursów i wielu innych atrakcji.

 

Galeria zdjęć

Skarpeciaki

 

Przedszkole Mini Akademia zorganizowało konkurs dla dzieci z placówek zewnętrznych. Zadaniem było wykonanie pacynki/maskotki ze skarpetki. Mamy zaszczyt przedstawić zwycięzców:

 

kategoria 3-4 latki:

 

I miejsce: Nina B., Przedszkole Niepubliczne DONALD, Nakło nad Notecią

 

II miejsce: Igor S., Przedszkole Wesoła Piątka, Nakło nad Notecią

 

III miejsce: Sara Sz., Przedszkole Niepubliczne DONALD, Nakło nad Notecią

 

wyróżnienie: Dominik A., Przedszkole Niepubliczne Słoneczko nr 6, Nakło nad Notecią

 

 

Kategoria 5-6 latki:

 

I miejsce ex aequo: Lena T. oraz Adrianna T., Samorządowe Przedszkole nr 3, Szubin

 

II miejsce: Aleksandra N., Przedszkole Miejskie w Mroczy

 

III miejsce: Paulina G., Przedszkole nr 2, Nakło Nad Notecią

 

wyróżnienie: Kacper M., Przedszkole nr 2, Nakło Nad Notecią

 

Zwycięzcom gratulujemy, nagrody zostaną dostarczone do końca marca.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pomysłowe prace – do obejrzenia zdjęć wszystkich nadesłanych maskotek zapraszamy do galerii.

Znalezione obrazy dla zapytania quill clipart

      15 marca 2017 w Niepublicznym Przedszkolu Mini Akademia odbyła się II edycja Konkursu Recytatorskiego z okazji Święta Poezji. Uroczystość rozpoczęła grupa Biedronek witając uczestników i publiczność recytacją wiersza „Kotek” J. Wasilewskiej. W konkursie wzięło udział 21 uczestników, komisja wyłaniała zwycięzców w trzech kategoriach: grupa Krasnoludków, grupa Biedronek oraz grupa Motyli. Dzieci z dumą recytowały wiersze ulubionych autorów poezji dziecięcej, największą popularnością cieszył się wiersz „Okulary” J. Tuwima. Piękne występy dzieci przysporzyły komisji nie lada kłopotu - trudno było wyłonić najlepszych.

 

Oto zwycięzcy tegorocznej II edycji Konkursu Recytatorskiego Przedszkola Mini Akademia:

 

Grupa Krasnoludki:

 

I miejsce - Julia D.

II miejsce - Maja B.

III miejsce - Jagoda J.

?

Grupa Biedronki:

 

I miejsce - Nadia N.

II miejsce - Zosia Ch.

III miejsce - Hubert B.

 

Grupa Motyle:

 

I miejsce - Lena B.

II miejsce - Nadia N.

III miejsce - Jakub J.

Wyróżnienie: Michał Ś.

 

       Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami. Wszystkim dzieciom  gratulujemy pięknych występów!

 

<galeria zdjęć>

Copyright © 2013. Mini Akademia Rights Reserved.