^Powrót na góre
  
  
  

„Dziś jest Dzień Babci i święto Dziadziusia – o tym dniu pamięta każda mała wnusia!”

a laugh every day 48

 

W dniach 18-19.01.2017 w sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy swoich Dziadków ugościły dzieci z Przedszkola Niepublicznego Mini Akademia.

 

Każda z uroczystości rozpoczęła się od przygotowanej przez przedszkolaki części artystycznej. Krasnoludki zabawiały Babcie i Dziadków tańcem i grą na instrumentach, a życzenia złożyły poprzez wiersze i piosenki. Biedronki i Motyle w humorystycznych scenkach opowiadały o życiu swoich Babć i Dziadków oraz wspominały dawne czasy śpiewając utwory takie jak „Chodź, pomaluj mój świat”, „Tak bardzo się starałem”, „ W kinie, w Lublinie”. Dzieci zatańczyły twista, polkę oraz taniec nowoczesny.

 

Wszystkie grupy wręczyły gościom upominki, po czym Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Dziadkowie wraz z wnuczętami brali udział w zabawach tanecznych , ze śpiewem oraz w konkurencjach sportowych. Goście Krasnoludków zamienieni zostali w „orkiestrę zwierząt”, śpiewającą na melodię przeboju „Szła dzieweczka do laseczka”. Babcie wzięły udział w konkursie tańca na gazecie, a Dziadkowie wraz z wnukami toczyli ogromne piłki podczas wyścigów drużynowych. Zabawę zakończono wspólnym tańcem do utworu „Kaczuchy”.

 

Grupy Biedronek i Motyli zorganizowały gościom zabawę w stylu „Śpiewających fortepianów”, polegającą na odgadywaniu zagadek muzycznych. Następnie Dziadkowie mieli okazję sprawdzić, jak dobrze znają swoje wnuki, rozpoznając je jedynie po głosie. Goście tańczyli do różnych stylów muzycznych.

 

Obie uroczystości uświetnił występ iluzjonisty, który oczarował wszystkich gości.

 

Uroczystość Krasnoludków - zdjęcia

Uroczystość Biedronek i Motyli

Copyright © 2013. Mini Akademia Rights Reserved.