O nas

Historia Mini Akademii znalazła swój początek w dniu oficjalnego otwarcia placówki
tj. 25 sierpnia 2014. Godzina 11:00 stała się symboliczna, bowiem władze miasta Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Leszek Klesiński wraz z księdzem Dziekanem Wojciechem Cierniakiem towarzyszyli właścicielce – Barbarze Szurik w wymownym, istotnym geście przecięcia wstęgi. Należy również uwydatnić niebagatelne znaczenie obecnego w owym wydarzeniu pierwszego zapisanego dziecka. Całość wydarzenia obfitowała we wzruszenia, oklaski i ważne słowa.

Na 1 września 2014 datuje się powstanie placówki przy ulicy Nakielskiej 5, wtedy to nasze drogie Przedszkolaki przekroczyły próg ówczesnego przedszkola, by zacząć edukacyjną przygodę.

Prymarnym celem utworzenia przedszkola w Mroczy było stworzenie miejsca nowoczesnego, realizującego konkretne metody nauczania, posiadającego wykwalifikowaną
oraz wciąż poszerzającą wiedzę i umiejętności kadrę nauczycieli, a także sukcesywnie rozwijające się miejsce. Właściciel/Dyrektor przedszkola pragnął stworzyć miejsce idealne do harmonijnego i szerokiego rozwoju własnych dzieci, a także ich rówieśników z miejscowości i okolic. Zaufanie do kadry potwierdzone obecnością własnych, prywatnych dzieci w placówce stanowi prawdopodobnie najistotniejszy przykład potwierdzenia, iż kadra w Mini Akademii jest odpowiednia.

Każdy rok istnienia placówki bogaty jest w coraz to nowe metody działania, inspiracje, materiały i pomoce dydaktyczne oraz kwalifikacje nauczycieli. Staramy się sprostać Państwa oczekiwaniom i podążać za potrzebami dzieci uczęszczających do placówki. Dokładamy wspólnie wszelkich starań, by zaskakiwać Was pomysłami oraz ich realizowaniem, aby dzieci, które kończą edukację w naszym przedszkolu weszły w życie z umysłami chłonnymi na wiedzę, zainteresowania, a także z otwartością na coraz to szersze poszerzanie horyzontów. Zależy nam, by nasi mali absolwenci rozumieli, czym są emocje oraz otwartość na inność.

Rok 2021  krokiem milowym w rozwoju Mini Akademii.

Wspomniany rok to czas modernizacji oraz kompleksowego remontu nowego obiektu przy ulicy Postępu 1, w którym zaistniała możliwość dostępności 120 miejsc dla dzieci. Obiecywany sukcesywny rozwój placówki także tym razem znalazł pokrycie w czynach i stworzeniu miejsca obejmującego przestronne sale dydaktyczne z innowacyjnym wyposażeniem, w pełni dostosowanym do konkretnych grup wiekowych, a także halą sportowo-widowiskową, zewnętrznym placem zabaw, kuchnią wraz ze stołówką. I co najważniejsze, dla naszych przedszkolaków posiadających orzeczenie o niepełnosprawności ? wyposażone gabinety, w których realizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna, a także sala zmysłów.

Postępowość przedszkola zadziwia wraz z każdym wydarzeniem, jednak oświadczamy, że nasz rozwój trwa a oferta Mini Akademii  rozwija się.