O NAS

Historia Mini Akademii znalazła swój początek w dniu oficjalnego otwarcia placówki
tj. 25 sierpnia 2014. Godzina 11:00 stała się symboliczna, bowiem władze miasta Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Leszek Klesiński wraz z księdzem Dziekanem Wojciechem Cierniakiem towarzyszyli właścicielce – Barbarze Szurik w wymownym, istotnym geście przecięcia wstęgi. Należy również uwydatnić niebagatelne znaczenie obecnego w owym wydarzeniu pierwszego zapisanego dziecka. Całość wydarzenia obfitowała we wzruszenia, oklaski i ważne słowa.

Na 1 września 2014 datuje się powstanie placówki przy ulicy Nakielskiej 5, wtedy to nasze drogie Przedszkolaki przekroczyły próg ówczesnego przedszkola, by zacząć edukacyjną przygodę.

Prymarnym celem utworzenia przedszkola w Mroczy było stworzenie miejsca nowoczesnego, realizującego konkretne metody nauczania, posiadającego wykwalifikowaną oraz wciąż poszerzającą wiedzę i umiejętności kadrę nauczycieli, a także sukcesywnie rozwijające się miejsce.

Każdy rok istnienia placówki bogaty jest w coraz to nowe metody działania, inspiracje, materiały i pomoce dydaktyczne oraz kwalifikacje nauczycieli. Staramy się sprostać Państwa oczekiwaniom i podążać za potrzebami dzieci uczęszczających do placówki.

Rok 2021  krokiem milowym w rozwoju Mini Akademii.

Wspomniany rok to czas modernizacji oraz kompleksowego remontu/ budowy nowego obiektu przy ulicy Postępu 1, w którym zaistniała możliwość dostępności 120 miejsc dla dzieci.

Miejsca obejmującego przestronne sale dydaktyczne z innowacyjnym wyposażeniem, w pełni dostosowanym do konkretnych grup wiekowych. Jako jedyni w okolicy możemy się pochwalić że dysponujemy   także halą sportowo-widowiskową, bardzo dużym urozmaiconym zewnętrznym placem zabaw, własnym boiskiem , oraz własną  kuchnią wraz ze stołówką. I co jeszcze nas wyróżnia z pośród innych placówkę to to,  że dysponujemy wewnętrznym placem zabaw tzw Małpim Gajem.  I co najważniejsze, dla naszych przedszkolaków posiadających orzeczenie o niepełnosprawności wyposażone gabinety:, w których realizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna, gabinet logopedyczny a także sala zmysłów. Jesteśmy pierwszy przedszkolem na terenie gminy, które posiada swoja sale do terapii integracji sensorycznej.

Postępowość przedszkola zadziwia wraz z każdym wydarzeniem, jednak oświadczamy, że nasz rozwój trwa a oferta Mini Akademii  rozwija się.

Animation one
Animation two